CHR is open, and medical travel to NYC is possible.Learn more.
Map

Możliwości zapłodnienia in vitro

Medically reviewed by Norbert Gleicher, MD, FACOG, FACS - Written by CHR Staff - Updated on Nov 15, 2014

W 1981 roku byliśmy jednym z pierwszych powstałych w Stanach Zjednoczonych ośrodków zapłodnienia in vitro. Od tego czasu osiągnęliśmy światową sławę czołowego centrum leczenia niepłodności. Jesteśmy znani ze swojej specjalistycznej wiedzy i skutecznej pomocy pacjentom poddawanym procedurze zapłodnienia in vitro. Nasi lekarze przeprowadzili leczenie prowadzące do ponad 17000 ciąż na drodze zapłodnienia in vitro (IVF) i innych technik rozrodu wspomaganego (ART, ang. Assisted Reproductive Technologies).

Jesteśmy prywatną kliniką płodności kładącą nacisk na badania naukowe na poziomie uniwersyteckim, i dlatego nasi lekarze mogą blisko współpracować z parami, które są poddawane wielu różnym formom rozrodu wspomaganego, wykorzystując rzadkie kombinacje metod leczenia, w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe, w intymnej i przyjaznej atmosferze prywatnej kliniki.

IVF i techniki rozrodu wspomaganego

Techniki rozrodu wspomaganego (ART, ang. Assisted Reproductive Technologies) to opcja terapeutyczna, w której się specjalizujemy. Postępy ART dały tysiącom par szansę na posiadanie dziecka. Nasz zespół jest szczególnie skuteczny w wyszukiwaniu sposobów pomocy tym parom, które dotąd nie mogły począć dziecka, nawet po leczeniu niepłodności w innych klinikach.

Wielu pacjentów przychodzi do naszego centrum po nieudanych próbach zajścia w ciążę – lub po odmowie leczenia w innym ośrodku z powodu zaawansowanego wieku lub innych niekorzystnych czynników. W rezultacie, w społeczności osób leczących się z powodu niepłodności staliśmy się znani jako ośrodek „ostatniej szansy”. Oferujemy także specjalne warunki finansowe dla tych pacjentów, których ubezpieczenie nie pokrywa leczenia. Czasem możemy zaoferować dostęp do bezpłatnych leków stosowanych w leczeniu niepłodności poprzez włączenie do protokołu badania klinicznego.

Staranna i szczegółowa procedura zapłodnienia in vitro (IVF)

Istnieje wiele czynników mających wpływ na to, jakie mają Państwo szanse na poczęcie i urodzenie dziecka. Oboje partnerzy wymagają szczegółowej oceny. Stosujemy szczegółowe podejście obejmujące wszystkie aspekty zarówno fizycznego, jak i psychicznego dobrego samopoczucia obojga partnerów, ponieważ precyzyjne określenie przyczyny niepłodności jest kluczowe dla ustalenia najlepszej opcji terapeutycznej dla każdej pary.

Po zakończeniu tej oceny może okazać się, że mają Państwo duże szanse na naturalne zajście w ciążę, o ile dadzą sobie Państwo nieco więcej czasu. Jest to jedna z kwestii poruszanych podczas naszych konsultacji przed procedurą IVF. Często trzeba wykonać kilka badań specjalistycznych w zależności od typu Państwa niepłodności. Pary, które mają problem z zajściem w ciążę, często mają długą historię leczenia niepłodności i do tej pory przeprowadzono u nich wszystkie badania. Takie pary mogą zazwyczaj od razu rozpocząć procedurę IVF bez wykonywania kolejnych badań.

Na czym polega zapłodnienie in vitro (IVF)

Zapłodnienie in vitro (IVF, ang. in vitro fertilization) może okazać się korzystne dla wielu par. W procedurze IVF pobierane są komórki jajowe z jajnika kobiety i mieszane z nasieniem mężczyzny poza ciałem, zazwyczaj w szklanym naczyniu w laboratorium. Termin „in vitro” pochodzi z łaciny i dosłownie oznacza „w szkle”, co odnosi się do naczynia, w którym zachodzi zapłodnienie komórki jajowej. Ponieważ zazwyczaj procedura obejmuje użycie szalki Petriego powszechnie zaczęto używać określenia „dzieci z probówki”. Zapłodnione komórki jajowe są następnie hodowane przez dwa do trzech dni, aż do stadium zarodka, i następnie przenoszone do macicy.

Chociaż opis procedury wydaje się prosty, w rzeczywistości IVF jest skomplikowanym, wymagającym emocjonalnie procesem. Nasze wszechstronne doświadczenie w niesieniu pomocy parom przechodzącym procedurę IVF pozwala nam zapewnić Państwu pełne wsparcie potrzebne w tym stresującym okresie.

Next
Norbert Gleicher, MD, FACOG, FACS

Norbert Gleicher, MD, FACOG, FACS

Norbert Gleicher, MD, leads CHR’s clinical and research efforts as Medical Director and Chief Scientist. A world-renowned specialist in reproductive endocrinology, Dr. Gleicher has published hundreds of peer-reviewed papers and lectured globally while keeping an active clinical career focused on ovarian aging, immunological issues and other difficult cases of infertility.